, .
cloudy 8.3℃
Vārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Latvijas Avīze: Mežs gan konfektēs, gan raķetēs

LETA - 2020-09-23 10:34:49
Latvijas Avīze: Mežs gan konfektēs, gan raķetēs

Piektdien Jelgavā, Pasta salā, notika Meža dienas ar devīzi "Koks ir vairāk!".

Tas, ko šajā pasākumā varēja uzzināt par meža kopšanu un koksnes lietošanu, varēja pārsteigt pat tos, kuri uzskatīja, ka par mežu un kokiem pašu svarīgāko jau zina.

Par šī pasākuma veiksmīgu norisi jau kopš pavasara domāja daudzi, arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte, kas centās, lai šajā dienā Jelgavā ar savu produkciju ierastos uzņēmēji, ar savām zināšanām meža zinātnieki, bet ar pieredzi – meža apsaimniekotāji. Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis to apstiprina: "Sadarbībā ar Latvijas meža nozares organizācijām un uzņēmumiem vēlējāmies šajā pasākumā izglītot sabiedrību par meža apsaimniekošanu un iegūtās koksnes plašo izmantošanas daudzveidību, ražojot produktus ar augstu pievienoto vērtību." Interesentiem bija iespēja iepazīt jaunākās tehnoloģijas un tehniku, kas tiek izmantota meža apsaimniekošanā.

Uzņēmumi, kas nodarbojas ar Latvijā iegūtās koksnes pārstrādi, demonstrēja, kā koksnei tiek pievienota vērtība, radot ekoloģiskus produktus, kas nes Latvijas vārdu pasaules eksporta tirgos.

Te notika arī mežizstrādes mašīnu paraugdemonstrējumi, kā arī varēja redzēt, kā notiek zīmēšana koksnē ar strāvu.

Varēja nopirkt un nogaršot konfektes, kas gatavota no priežu čiekuriņu sīrupa, un sajust no koksnes gatavota gaisa atsvaidzinātāja smaržu. Šīs meža lietas vairāk interesēja sievietes, bet moderno tehniku ar lielu interesi pētīja vīrieši.

Meža dienas Jelgavā apmeklēja arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, kurš visilgāk uzkavējās pie stenda, kurā akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" pārstāvji rādīja, kādiem līdzekļiem kokus iespējams paglābt no meža zvēru postījumiem.

Ministru patīkami pārsteidza arī biedrības "Zaļās mājas" ekoloģiskā poliuretāna demonstrējums, jo Koksnes ķīmijas institūta pārstāvji izstrādājuši formulu, ar kuras palīdzību šajā materiālā, ko izmanto pat nesējraķetēs, var samazināt naftas produktu daudzumu, aizstājot to ar vielu, kas iegūta no koksnes.

Pašā salas vidū koktēlnieki veidoja jaunas skulptūras, bet zāģētāji ar motorzāģiem parādīja, cik ātri var apstrādāt baļķēnu. Kad puiši sāka pie tā strādāt, tad gan zāģu dziesma izskanējusi tālu.

Vienlaikus LLU Meža fakultātē notika konference "Meža nozare mainīgā klimatā".

Kontaktējoties ar Meža dienu dalībniekiem studentu pārstāvētos stendos, bijuši arī tādi vīri, kas interesējušies, kā iegūt maģistra grādu, tālāk studējot mežsaimniecību.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Rīgas mežos egļu astoņzobu mizgraužu šogad bijis mazāk
Rīgas mežos egļu astoņzobu mizgraužu šogad bijis mazāk

Šogad SIA "Rīgas meži" piederošajos mežos astoņzobu mizgraužu postījumi maz...

Rīt LLU studentiem notiks pirmā lekcija semināra ietvaros par kooperāciju mežsaimniecībā
Rīt LLU studentiem notiks pirmā lekcija semināra ietvaros par kooperāciju mežsaimniecībā

Rīt, 20.oktobrī, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) starptautisk...

Dienas Bizness: Meža nozare uz Latviju šogad atvedusi 1,25 miljardus eiro
Dienas Bizness: Meža nozare uz Latviju šogad atvedusi 1,25 miljardus eiro

Meža nozares eksporta ienākumi šogad sarukuši par 139,2 milj. eiro jeb 10% ...

Aptauja: Meža īpašniekiem trūkst zināšanu par efektīvu meža apsaimniekošanu
Aptauja: Meža īpašniekiem trūkst zināšanu par efektīvu meža apsaimniekošanu

Meža īpašniekiem grūtības visbiežāk sagādā zināšanu trūkums un nepietiekama...