, .
partlycloudy_night 23.9℃
Vārda dienu svin: Ausma, Inguna, Ingūna, Inguns, Ausmis

Konference par klimatneitrālu piena lopkopību

LLKC , 12-11-2021
Konference par klimatneitrālu piena lopkopību

Klimata un vides jautājumi, nepieciešamība samazināt emisijas jau tuvākajā nākotnē skars ikvienu saimnieku. Tas saistīts gan ar ES izstrādāto Zaļā kursa politiku un tam pakārtoti sagatavotajiem daudzajiem tiesību aktiem, gan ar patērētāju vēlmēm. Uzņēmuma ilgspēju ņems vērā finansētāji, tajā skaitā bankas, lemjot par finansējumu investīcijām. Iespējām saimniekot klimatneitrāli un ilgspējīgi piena nozarē veltīta LLKC organizētā konference. Tajā tiks vērēts gan globālais skatījums uz klimatneitrālu piena politiku, gan Latvijas iespējas SEG emisiju mazināšanā. Diskutēsim arī par noturīgu un multifnkcionālu piena nozari Latvijā, kāds ir ilgspējīgs uzņēmums banku skatījumā, kā arī par pieredzi un iespējām klimatviedai piena lopkopībai.

Reģistrācija konferencei – līdz 29. novembrim https://www.mitto.me/-registracija-konferencei-klimatneitrala-piena-lopkopiba-latvija-iespejas-un-izaicinajumi-piensaimniekiem-30-11-2021-/register 

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Arī es nodarbojos ar piena lopkopību un apzinos, ka šis ir laiks, kad uzņemamies atbildību un veidojam piena lopkopības nākotni Latvijā. Klimata pārmaiņu mazināšana, palielinot ražošanu, ir mūsu mērķis.  Un mums ir arī risinājumi, kā to izdarīt. Tādēļ aicinu ikvienu piensaimnieku piedalīties konferencē, uzzināt, kādi ir šie risinājumi un paust savu viedokli.”

Par globālo skatījumu uz klimatneitrālu piena lopkopību konferencē dalīsies Latvijas pārstāvis Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (ESAO) lauksaimniecības un zivsaimniecības komisijā Aivars Lapiņš.

IFCN piena pētniecības centra vecākā ekonomiste Dorothee Bolling iezīmēs SEG emisijas un piena lopkopību nākotnē. Savukārt LLKC lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere informēs par klimatviedu piena lopkopību Latvijā, iepazīstinot ar pilotprojektu, kura ietvaros LLKC piecās saimniecībās veica SEG emisiju apkopojumu par 2020.gadu. Kas šajos datos redzams un atklājas, skaidros to analizētāji, starptautiskās  lauksaimnieku konsultāciju organizācijas “Map of ag” eksperti Džeimss Hasbends (James Husband) un Hjū Martineu (Hugh Martineau) .

Konferences ietvaros varēs uzzināt arī, kāds ir banku definējums ilgstpējīgam uzņēmumam, kāda bijusi uzņēmuma “DeLaval” pieredze ceļā uz klimatam draudzīgu piena ražošanu un, kadēļ rupjās lopbarības kvalitāte aizvien tiek uzskatīta ar stūrakmeni videi draudzīgai piena ražošanai.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēslošanas līdzekļus turpmāk marķēs ar CE zīmi
Mēslošanas līdzekļus turpmāk marķēs ar CE zīmi

Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kārtību...

Vebinārs: Grāmatvedības uzskaite un nodokļu piemērošana lauksaimniekiem
Vebinārs: Grāmatvedības uzskaite un nodokļu piemērošana lauksaimniekiem

Žurnāls “iFinanses” 7. jūlijā aicina uz vebināru “Grāmatvedības uzskaite un...

Barības piedevas cūku ēdināšanā
Barības piedevas cūku ēdināšanā

Mūsdienās antibiotiku lietošana Eiropas Savienībā un citās valstīs ir pilnī...

Atbalstu par pārraudzībā esošām vaislas sivēnmātēm šogad piešķirs trīs mēnešus agrāk
Atbalstu par pārraudzībā esošām vaislas sivēnmātēm šogad piešķirs trīs mēnešus agrāk

Lai pārraudzībā esošās cūkkopības saimniecības atbalstu par sivēnmātēm saņe...