, .
cloudy -0.8℃
Vārda dienu svin: Aivars, Valērijs

Konference " Lauksaimniecības ekonomikas transformācijas iespējas"

Lauku tīkls , 25-01-2023
Konference " Lauksaimniecības ekonomikas transformācijas iespējas"

Jaunākās aktualitātes ekonomikā,  klimata pārmaiņu ietekmes radītā transformācija saimnieciskajā darbībā un inovatīvi digitalizācijas rīki lauksaimniecības ekonomikas veicināšanā – šie ir tikai daži no jautājumiem, kurus pētīs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajā ekonomikas konferencē, kas tiek īstenota Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla aktivitāšu ietvaros.

Konference “Lauksaimniecības ekonomikas transformācijas iespējas” tiešsaistē notiks 31. janvārī (otrdiena) no pulksten 10:00 LLKC Facebook kontā un www.laukutikls.lv.

Reģistrēties konferencei var ŠEIT. 

Konferences programma pieejama pielikumā.

Jaunākās Latvijas un eiro zonas tautsaimniecības tendences un prognozes, kā arī gaidāmos izaicinājumus lauksaimniecībā analizēs “Luminor” bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

Savukārt Vineta Kleinberga, kura, pateicoties apjomīgam pētījumam par klimata pārmaiņu uztveri politiskajā vidē un sabiedrībā, pērn kļuvusi par Rīgas Stradiņa universitātes Gada doktorantu, iepazīstinās ar tā rezultātiem. Pētījums ne vien fokusējas uz sabiedrības uztveri par klimata pārmaiņām, bet arī pēta politiskos, mediju un uzņēmēju vēstījumus šajā jautājumā.

Par digitalizācijas risinājumiem nākotnes lauksaimniecībā, par lielo datu apkopošanu un datos balstīto lēmumu pieņemšanas tehnoloģiju izmantošanu lauksaimniecībā informēs Ekonomikas un reģionālās attīstības institūta asociētā profesore un pētniece Sandija Zēverte-Rivža.

Optimālākā risinājuma Eiropas Zaļā kursa mērķu sasniegšanai un pievienotās vērtības paaugstināšanai zinātnieki izstrādājuši sistēmdinamikas modeli, kas Latvijai būtiskajā lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā palīdzēs izvērtēt biznesa ieceru potenciālu. Par to konferencē vairāk stāstīs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) vadošais pētnieks Vladimirs Kirsanovs.

Par bioloģiskās lauksaimniecības platību attīstību reģionos,  produkcijas vērtību, atbalsta maksājumiem un tendencēm tirgū informēs AREI pētniece Elita Benga. Savukārt LLKC ekonomikas eksperts Raivis Andersons analizēs, pie kādiem nosacījumiem kļūst izdevīgi būt bioloģiskam lauksaimniekam?

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD mobilajai lietotnei jauna funkcionalitāte
LAD mobilajai lietotnei jauna funkcionalitāte

Lauku atbalsta dienests mobilajā lietotnē klientu ērtībai ir ieviesis jaunu...

Zemnieku saeima tikās ar klimata un enerģētikas ministru
Zemnieku saeima tikās ar klimata un enerģētikas ministru

Janvāra beigās biedrības “Zemnieku saeima” (ZSA) pārstāvji tikās ar Klimata...

Turpinās pētījums par kālija humātu un tā izmantošanu slaucamo govju ēdināšanā
Turpinās pētījums par kālija humātu un tā izmantošanu slaucamo govju ēdināšanā

Globālais pieprasījums pēc lopkopības produktiem, kas cilvēka uzturam ir sv...