, .
partlycloudy_night 23.9℃
Vārda dienu svin: Ausma, Inguna, Ingūna, Inguns, Ausmis

Konference “Kopējā lauksaimniecības politika Latvijā no 2023. gada”

LLKC , 04-11-2021
Konference “Kopējā lauksaimniecības politika Latvijā no 2023. gada”

Jau nedaudz vairāk kā pēc gada spēkā stāsies jaunā Eiropas Savienības Kopējā lauksaimniecības politika (KLP). Kādi stratēģiski mērķi tajā ir Latvijai, aicinām uzzināt tiešsaistes konferencē “Kopējā lauksaimniecības politika Latvijā no 2023. gada: KLP reforma un KLP Stratēģiskais plāns Latvijai”, ko sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Konference 12. novembrī būs skatāma www.laukutikls.lv, kā arī LLKC Facebook kontā. Konferences sākums – pulksten 11.00. Programma – pielikumā.

Ir svarīgi, lai KLP un tās atbalsta pasākumi dotu spēcīgus un mērķtiecīgus stimulus Latvijas ražojošo nozaru un lauku apvidu attīstībai. To, kā tas izdevies līdz šim un kādas ir nākotnes perspektīvas, skaidros zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Savukārt par KLP reformas praktiskajiem ieviešanas aspektiem kā pārejas periodā, tā no 2023. gada un būtiskākajām izmaiņām Eiropas Zaļā kursa ietekmē informēs ZM valsts sekretāra vietniece Rigonda Krieviņa

ZM Lauku attīstības departamenta vadītāja Liene Jansone informēs kādi KLP atbalsta instrumenti būs pieejami no 2023. gada. Būs arī plašāka informācija par to, kādi stratēģiski uzstādījumi nacionālajā līmenī izvirzīti pieejamā finansējuma efektīvai izlietošanai.

Ņemot vērā, ka nozīmīgākā Latvijas KLP stratēģiskā plāna finansējuma daļa tiks novirzīta vides un klimata mērķu īstenošanai dažādu atbalsta instrumentu formā, konferencē informēs arī par to, ka vides pārskats tiek nodots sabiedriskajai apspriešanai līdz 2021. gada 30. novembrim.

UZZIŅAI

2021.-2027. gada periodā tiešajiem maksājumiem pieejamais finansējums ir 2,475 miljardi eiro. 2021.-2027. gada periodā no tiešajiem maksājumiem ir paredzēts pārdalīt finansējumu lauku attīstībai 128,3 miljonu eiro apmērā. Līdz ar to 2021. un 2022. gadā, kas ir noteikts kā pārejas periods, tiešajiem maksājumiem pieejamais finansējums ir 633,2 miljoni eiro, savukārt 2023.-2027. gadā – 1,714 miljardi eiro. Savukārt lauku attīstības atbalsta pasākumiem periodā no 2023. līdz 2027. gadam finansējums ir 765,5 miljoni eiro.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēslošanas līdzekļus turpmāk marķēs ar CE zīmi
Mēslošanas līdzekļus turpmāk marķēs ar CE zīmi

Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kārtību...

Vebinārs: Grāmatvedības uzskaite un nodokļu piemērošana lauksaimniekiem
Vebinārs: Grāmatvedības uzskaite un nodokļu piemērošana lauksaimniekiem

Žurnāls “iFinanses” 7. jūlijā aicina uz vebināru “Grāmatvedības uzskaite un...

Barības piedevas cūku ēdināšanā
Barības piedevas cūku ēdināšanā

Mūsdienās antibiotiku lietošana Eiropas Savienībā un citās valstīs ir pilnī...

Atbalstu par pārraudzībā esošām vaislas sivēnmātēm šogad piešķirs trīs mēnešus agrāk
Atbalstu par pārraudzībā esošām vaislas sivēnmātēm šogad piešķirs trīs mēnešus agrāk

Lai pārraudzībā esošās cūkkopības saimniecības atbalstu par sivēnmātēm saņe...