Saimnieks LV
, .
clearsky_day 7.6℃
Vārda dienu svin: Staņislavs, Staņislava, Stefānija

Konference “Inovācija ziemas kviešu slimību ierobežošanā - veselsaugs.lv”

LLKC , 01-03-2023
Konference “Inovācija ziemas kviešu slimību ierobežošanā - veselsaugs.lv”

Lai iepazīstinātu ar pirmo Latvijā izveidoto kviešu lapu un vārpu slimību ierobežošanas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmu “Vesels augs”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina uz konferenci “Inovācija ziemas kviešu slimību ierobežošanā - veselsaugs.lv”.

Konference klātienē 9.martā pulksten 10.00 sāksies Jelgavā, uzņēmuma “Latvijas Valsts meži” telpās, Loka maģistrālē 2m. Sekot pasākumam varēs arī www.laukutikls.lv, kā arī LLKC Facebook kontā @LLKCOzolnieki

Pieteikties klātienes dalībai var ŠEIT

Konferenci būs iespējams skatīties arī tiešraidē LLKC Facebook kontā @LLKCOzolnieki un www.laukutikls.lv mājaslapā.

Minētās atbalsta sistēmas izstrāde, kas ir Eiropas Inovāciju partnerības projekts, aizsākās pirms pieciem gadiem, saņemot finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai. Tā radīta, lai uzlabotu ziemas kviešu audzēšanas tehnoloģijas, efektīvāk izmantojot resursus un palielinot peļņu.

Projekta ietvaros tapusi arī mājaslapa www.veselaugs.lv, kurā ziemas kviešu audzētāji var atpazīt ziemas kviešu slimības to attīstības riskus un  ar programmas atbalstu pieņemt lēmumu par fungicīdu smidzināšanas nepieciešamību.  Mājas lapā ir atrodams arī  slimību ierobežošanas, ekonomiskā efekta un siltumnīcas gāzu (SEG) emisiju izvērtējums, kur ziemas kviešu audzētāji var novērtēt fungicīdu lietošanas ekonomisko efektivitāti un izvērtēt to lietošanas ietekmi uz SEG emisiju apjomu ņemot vērā slāpekļa mēslojuma līmeni.

Konferencē varēs uzzināt, kā ziemas kviešu slimību ierobežošanu īsteno ne vien Latvijā, bet arī Lietuvā un Dānijā. Pašmāju eksperti dalīsies pieredzē, kā slimību izplatību ziemas kviešos ietekmē šķirnes izvēle, kāda ir priekšaugu, augsnes apstrādes veidu un meteoroloģisko apstākļu ietekme uz slimību attīstību, kāda ir raža atkarībā no fungicīdu apstrādes laikiem un reižu skaitu, kā arī – ekonomisko ieguvumu no fungicīdu vai slāpekļa papildmēslojuma lietošanas.

Atbalsta sistēmas izveidē LLKC sadarbojies ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Lauksaimniecības, Informācijas tehnoloģiju, Vides un būvzinātņu fakultāti, kā arī augu aizsardzības zinātnisko institūtu “Agrihorts”, AREI Stendes pētniecības centru, LPKS “Latraps”, SIA “AKPC”, SIA “PS Līdums”, z/s “Sniedzes”.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Neskaidrības pasaules tirgos liek Baltijas lauksaimniekiem izdarīt svarīgus secinājumus
Neskaidrības pasaules tirgos liek Baltijas lauksaimniekiem izdarīt svarīgus secinājumus

Globālajā tirdzniecības vidē jau sen nav bijis šāda haosa. Tā dēvētie “tari...

Maija vidū Cēsīs notiks otrais Bioreģiona forums
Maija vidū Cēsīs notiks otrais Bioreģiona forums

14. maijā, koncertzālē “Cēsis” ar virstēmu “Vietējā ekonomika, apritīgums u...

Jauns rīks mācībām – LLKC Krātuve
Jauns rīks mācībām – LLKC Krātuve

Lai vienuviet apkopotu mācību, informatīvos, pētniecības un izziņas materiā...

LAD piedalās Interreg projektā, lai ieviestu precīzus ģeotelpiskos datus
LAD piedalās Interreg projektā, lai ieviestu precīzus ģeotelpiskos datus

Lauku atbalsta dienests piedalās Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas 2021-2027 ...