, .
cloudy 17.4℃
Vārda dienu svin: Jānis

Jelgavā top zirņu proteīna ražotne

Anete SĪLE , 02-05-2024
Jelgavā top zirņu proteīna ražotne

Saimnieks LV / 2024.gads (Aprīlis)

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība LATRAPS parakstījusi ieguldījumu līgumu ar vienu no Eiropas pārtikas industrijas līderiem Pfeifer & Langen International B.V. par zirņu proteīna izolāta ražotnes ASNS Ingredient izveidi Jelgavā. Šis projekts Latvijā aizsāks augstas pievienotās vērtības produkta ražošanu, kas pavērs jaunas iespējas visai lauksaimniecības nozarei un tajā strādājošajiem.

Par uzņēmumu Pfeifer & Langen
Uzņēmumam Pfeifer & Langen ir vairāk nekā 150 gadu pieredze pārtikas produktu ražošanā. Ģimenei piederošais uzņēmums apstrādā ilgtspējīgi audzētas cukurbietes 19 rūpnīcās Eiropā un ražo dažādus īpašos cukura veidus mūsdienīgās ražotnēs. Tās ilggadējo klientu vidū ir gan pārtikas rūpnīcas, gan pārtikas mazumtirgotāji. Ģimenes uzņēmums dibināts Ķelnē, Vācijā, 1870. gadā un nodarbina aptuveni 2500 cilvēku ražošanas, pārstrādes un tirdzniecības vietās Eiropā.

ASNS Ingredient zirņu ražotne
Uzņēmumu savstarpējais sadarbības un attīstības plāns paredz, ka ASNS Ingredient ražotne produkcijas ražošanu sāks 2026. gada nogalē. Projekta ideja ir radusies, reaģējot uz globālajām tendencēm un izaicinājumiem. Pieaugot iedzīvotāju skaitam pasaulē, pakāpeniski sāk pietrūkt lauksaimniecībai noderīgas zemes, lai saražotu dzīvnieku izcelsmes proteīnu – olbaltumvielas. Ilgtspējas un veselības apsvērumu dēļ daudzi patērētāji dod priekšroku augu izcelsmes pārtikas produktiem, un pieaug pieprasījums pēc alternatīvām olbaltumvielām. Lauksaimniecības nozarei tas nozīmē meklēt efektīvākos aizvietotājus, kas atrodami augu izcelsmes produktos. Mūsu reģionam un klimatiskajiem apstākļiem kā piemērotākie olbaltumvielu kultūraugi ir atzīti zirņi, un tieši zirņu proteīna izolāts ir pieprasītākā izejviela gaļas un piena aizvietotājproduktu ražošanā...

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...

Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē
Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē

Par Fendt 700 Vario septīto paaudzi jeb Gen7 būs dzirdējis ikviens, kas kau...