, .
partlycloudy_night -2.9℃
Vārda dienu svin: Dagmāra, Marga, Margita

Jaunās Nokian Ground King riepas

SIA Baltyre Latvia , 05-11-2020
Jaunās Nokian Ground King riepas

2019. gadā izlaistās Nokian Ground King hibrīda protektora traktoru riepas, iespējams, ir pirmās, kas nodrošina jauna līmeņa efektivitāti gan uz lauka, gan ceļa. Riepas ir paredzētas plašam lietotāju lokam, īpaši daudznozaru saimniecībām, lauksaimniecības uzņēmumiem, tehnikas iznomātājiem, kuri atbilstošo tehniku izmanto plaša spektra tehnoloģiskām darbībām.

Vispārējā tendence ir tāda, ka, jo vairāk tehnika ir paredzēta dažādu darbu veikšanai, jo intensīvāk tā tiks izmantota transporta darbos. Šīs situācijas risināšanai ir izstrādātas jaunās Nokian Ground King riepas, kuru raksturlielumi ir piemēroti ne tikai lauksaimniecības, mežsaimniecības, industriālajos, bet arī transporta darbos. Nokian Tyres ir izstrādājis jauna veida hibrīda protektora tehnoloģiju, kas piedāvā labāko no abām jomām – uz lauka un transportējot, apvienojot laukam piemērotos grunts aizķērējus apvienojumā ar bloku veida protektoru, uzlabojot efektivitāti uz ceļa.

Pateicoties uzlabotajai Hybrilug tehnoloģijai, jauno riepu īpašības mainās atkarībā no darba vides un seguma. Riepai ir radīts revolucionārs protektora raksts.

Izmantojot uzlaboto Hybrilug tehnoloģiju, jaunajām riepām ir daudz priekšrocību transporta darbā: zemāka rites pretestība, lēnāks nodilums un zemāks trokšņa līmenis, līdz ar to uzlabots braukšanas komforts. Lēnāku nodilumu nodrošina īpašs nodilumizturīgs gumijas maisījums un lielāks kontakta laukums ar kontakta virsmu. Jaunajiem hibrīda formas zariem ir labas pašattīrīšanās īpašības, kas nozīmē īsāku ceļu riepu attīrīšanai, izbraucot no lauka. Vēl viena svarīga iezīme ir tā, ka jaunās riepas ir paredzētas lielākām kravām.

Vācijā Ķīles Universitātes Lauksaimniecības fakultātes Lauksaimniecības zinātnes departaments nolēma izmēģināt Nokian Ground King riepas dažādos tipiskos apstākļos. Ilgtermiņa pārbaudēs vidējās jaudas Fendt 724 Vario traktoram tika uzstādītas Nokian Ground King sērijas riepas. Cits tieši tāda paša modeļa traktors tika aprīkots ar cita ražotāja standarta riepām. Traktori 62 % sava laika pavadīja uz lauka (pļaušana, vālošana, ražas novākšana un aršana) un 38 % laika − uz ceļa.

Ilgtermiņa izmēģinājuma rezultāti skaidri liecina, ka Nokian Ground King riepas testos kopumā demonstrē neapšaubāmi mazāku nodilumu. Salīdzinājuma riepu grunts aizķērēju lietderīgais augstums samazinājās par vairāk nekā trešdaļu, bet Nokian Ground King riepām tikai par piektdaļu. Tas nozīmē ievērojami ilgāku darbības laiku nekā standarta lauksaimniecības riepām. Dziļās aršanas laikā veiktie mērījumi atklāja, ka Nokian Ground King riepas labāk pievada jaudu zemei, izbuksējot par 2 % mazāk kā otras izmēģinājuma riepas. Nokian Ground King riepu lielākā protektora laukuma attiecība radīja mazāku slodzi augsnei un veicināja ātrāku zāles ataugšanu pēc pārbraukšanas pirmajā un otrajā pļāvumā, paaugstinot prognozēto ražīgumu par 29 %. Nokian Ground King demonstrēja arī būtiskus degvielas ekonomijas uzlabojumus. Smagās kultivēšanas darbu laikā degvielas patēriņš bija par 1.5 l/h (jeb 4 %) mazāks kā standarta profila riepām. Šī atšķirība bija vēl izteiktāka transportēšanas darbu laikā, ietaupot 2.4 l/h jeb vairāk nekā 9 %, salīdzinot ar standarta profila riepām. Visu veikto darbu kopējais degvielas un laika patēriņa samazinājums, lietojot Nokian Ground King riepas, bija 11 %.

Nokian Tyres sagaida, ka universālās, daudzfunkcionālās Ground King riepas būs Nr. 1 visdažādākajai traktortehnikai.

 

 

 

 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Zs Radziņi būs robota govis
Zs Radziņi būs robota govis

Zemnieku saimniecība Radziņi atrodas vienā no Dobeles novada nomaļākajām vi...

Mazliet elegances ekskluzīvie saldumi
Mazliet elegances ekskluzīvie saldumi

Aizputē ar labiem panākumiem darbojas ģimenes uzņēmums Mazliet elegances, k...

ZS Bāči vadības grožus pārņem jaunā paaudze
ZS Bāči vadības grožus pārņem jaunā paaudze

Šoreiz devāmies uz Kuldīgas novadu, kur aktīvs jaunais lauksaimnieks Tomass...

Laiks atjaunot meža inventarizāciju!
Laiks atjaunot meža inventarizāciju!

Droši vien daudzi lasītāji ir saņēmuši Valsts meža dienesta (VMD) mežziņa a...