Saimnieks LV
, .
partlycloudy_night -5.4℃
Vārda dienu svin: Tenis, Dravis

Ja lauksaimnieks pieteiksies 4.ekoshēmas atbalstam, jāgatavo fotoattēli

Lauku atbalsta dienests , 13-10-2025
Ja lauksaimnieks pieteiksies 4.ekoshēmas atbalstam, jāgatavo fotoattēli

Lauksaimnieki var pieteikties atbalstam par Minimālo augsnes apstrādi (EKO4 jeb Klimata un vides shēmas atbalstam par saudzējošo lauksaimniecības praksi).

Ja lauksaimnieks EKO4 atbalstam pieteiksies arī 2026. gadā, pēc lauku minimālās augsnes apstrādes 2025. gada rudenī vai 2026. gada pavasarī jāuzņem lauku ģeomarķēti fotoattēli ar laika un vietas atzīmi (nepieciešami, lai pierādītu īstenoto apstrādi vismaz 90 % no atbalstam pieteiktajiem laukiem).

Fotografēšanu un fotoattēlu iesūtīšanu Lauku atbalsta dienests aicina veikt, izmantojot LAD mobilās lietotnes autorizēto versiju (mobilās lietotnes lietošanas pamācības pieejamas LAD tīmekļvietnē izvēlnē “Mobilā lietotne”).

Lauksaimnieki ģeomarķētus fotoattēlus var uzņemt, izmantojot citu lietotni vai ierīci un tad tos neiesniegt LAD. Šādi fotoattēli obligāti jāuzglabā lauksaimnieka izvēlētā elektroniskā uzskaites sistēmā vismaz trīs gadus.

Ja lauksaimnieks, lai pierādītu, ka saimniekojis atbilstoši EKO4 prasībām, pēc LAD aicinājuma nevarēs iesniegt EKO4 pieteikto lauku ģeomarķētos fotoattēlus ar laika un vietas atzīmi, maksājumu saņemt nevarēs. Lai novērstu to, ka fotoattēli varētu netikt saglabāti, LAD aicina izmantot LAD mobilo lietotni to iesūtīšanai.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD aicina aizpildīt aptauju par Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem 2025. gadā!
LAD aicina aizpildīt aptauju par Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem 2025. gadā!

Lauku atbalsta dienests līdz šā gada 6. februārim aicina klientus piedalīti...

Piedāvājam noskatīties konferences “Augsnes kods 2025” videoierakstu
Piedāvājam noskatīties konferences “Augsnes kods 2025” videoierakstu

Konferences ierakstā atrodami 20 ekspertu viedokļi un padomi par augsnes ve...

Jaunas kulinārās pieredzes laukos rada Latvijas tūrisma un pārtikas ražošanas uzņēmumi
Jaunas kulinārās pieredzes laukos rada Latvijas tūrisma un pārtikas ražošanas uzņēmumi

Eiropas Savienības Vienotās tirgus programmas projekta TASTE ietvaros atklā...