, .
cloudy 20.8℃
Vārda dienu svin: Jēkabs, Žaklīna

Izstāde „Tomāti un garšaugi 2023” Dabas muzejā

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā , 16-08-2023
Izstāde „Tomāti un garšaugi 2023” Dabas muzejā

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 16. līdz 20. augustam norisināsies tradicionālā tomātu izstāde, kurā vienkopus varēs apskatīt vairāk nekā 300 dažādas tomātu šķirnes. Līdzās tomātiem būs apskatāmi arī krāšņi un aromātiski garšaugi.

Selekcionāri ik gadu rada jaunas un arvien neparastākas tomātu šķirnes, kas pārsteidz gan ar savu izmēru, formu un krāsu, gan arī garšas īpašībām. Izstādē „Tomāti un garšaugi 2023” būs apskatāmi gan selekcijas jaunumi, gan pasaulē sen zināmas un plašu ievērību guvušas tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši pašmāju kolekcionāri. Daudzveidīgajā tomātu krāsu paletē un formu dažādībā katrs varēs atrast tieši savai gaumei vispiemērotākās šķirnes, iegādāties to sēklas un jau nākamajā gadā izaudzēt šos tomātus savā dārzā.

Izstādē piedalīsies Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” biedri Valdis Pūliņš (Talsi), Anatolijs Silins (Ikšķile), Darja Jureviča (Rīga), Ludmila Kodzasova un Artūrs Vicups (Rīga), kā arī ilggadējie sadarbības partneri – Elga un Aldis Bražūni no dārzniecības „Neslinko” (Ķekavas novads, Baloži). Audzētāji piedāvās apskatīt labi zināmas un daudzu iemīļotas tomātu genofonda šķirnes. Savukārt Valdis Pūliņš un Ludmila Kodzasova izstādei sagatavojuši pavisam jaunas šķirnes.

Ar bagātīgu garšaugu klāstu izstādē piedalīsies Saiva Pekuse no dārzniecības „Neslinko” (Ķekavas novads, Baloži), Valentīna Cuzņetova (Talsi), Marija Tocupe (Jelgavas novads) un Sarma Žarčinska (Ulbroka). Līdzās košajiem tomātiem izstādē varēs tuvāk aplūkot un novērtēt tādus aromātiskus garšaugus kā baziliks, timiāns, raudene, karijs, izops un pat kolas krūms.

Izstādes laikā ikviens interesents varēs iegādāties garšaugu stādus un pasūtīt tomātu sēklas, kas reģistrētas Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) reģistrā. Konsultācijas par tomātu audzēšanu sniegs Latvijā vadošie audzētāji.

Aicinām padarīt savu izstādes apmeklējumu ērtāku un biļetes iegādāties mobilajā lietotnē Mobilly. Plašāka informācija tīmekļa vietnē www.dabasmuzejs.gov.lv.

Izstādes darbalaiks:

T. (16.08.) 10.00–17.00

C. (17.08.) 10.00–19.00

P. (18.08.) 10.00–17.00

S. (19.08.) 10.00–17.00

Sv. (20.08.) 10.00–17.00

 

Laipni gaidīti Latvijas Nacionālajā dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konkurss – #TasteTheOceanContest
Konkurss – #TasteTheOceanContest

#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...

Balsojums par Eiropas Gada koku
Balsojums par Eiropas Gada koku

Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...

AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā
Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

Gaidot Scandagra Latvia 15 gadu jubileju, ikviens bērns un jaunietis vecumā...