, .
rain 6.3℃
Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Izejvielu un tehnikas iegāde kļūst izdevīgāka

Pāvels KOSTRICA , 16-08-2023
Izejvielu un tehnikas iegāde kļūst izdevīgāka

 

LANDE klubs lauksaimniekiem dod iespēju iegādāties lauksaimniecībai nepieciešamos produktus un pakalpojumus par vairumtirdzniecības cenām un ar izdevīgākiem finansējuma noteikumiem. Par piedāvājumu stāsta agronoms, lauksaimnieks un LANDE Lauksaimnieku kluba konsultants Guntis Laicāns.

– Kāda ir jūsu pieredze lauksaimniecības nozarē?
– Gadu gaitā strādājot gan savā saimniecībā, gan agrāk par agronomu sovhozā un paju sabiedrībā kopā ar citiem gudriem agronomiem, uzkrāta liela pieredze. Arī tagad, sadarbojoties ar dažādu firmu pārstāvjiem, apmeklējot Lauku dienas un izstādes Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, tiek papildinātas zināšanas. Gūstu vērtīgu informāciju arī no lauksaimniekiem, kas dalās savā pieredzē par dažādām saimniekošanas metodēm.

Man pašam ir bioloģiskā saimniecība. Sāku saimniekot ar 1.5 ha, nu platības jau saniegušas 21 ha. Audzēju graudaugus, dārzeņus, dažādas ogas. Saimniecībā tiek lietoti atļautie bioloģiskie mēslošanas līdzekļi no LANDE sadarbības partneriem. Saražotos graudus realizējam SIA Baltic Agro, AS Dobeles dzirnavnieks un apkārtējiem zemniekiem, saimniecībā ir arī bioloģiski sertificēta pārstrāde – tiek ražoti dažāda veida bioloģiskie sīrupi, ievārījumi, sulas, pulveri, tējas.

– Pastāstiet par savu darbu LANDE.
LANDE Lauksaimnieku klubā konsultēju biedrus kā agronoms, kā arī kopā ar lauksaimniekiem izvērtējam dažādas iespējas saimniecībām augt un attīstīties, optimizēt izmaksas un palielināt peļņu.

Strādājot LANDE, runājot ar zemniekiem, dzirdu, ka viņiem ir dažādas problēmas – grūtības atrast nepieciešamo tehniku, graudu sēklu, minerālmēslus par pieņemamām cenām. Saimniekiem trūkst informācijas, kas ko piedāvā, cenas izejvielām ļoti svārstās, un lauksaimnieki, it īpaši mazās un vidējās saimniecībās, bieži pārmaksā vai ir spiesti palaist garām izdevīgu piedāvājumu...

 

 

Pilnu rakstu lasiet augusta SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle

Piena lopkopībā diezgan bieži sastopamies ar apzīmējumu kombinētās šķirnes....

Domāt, mainīties un pastāvēt
Domāt, mainīties un pastāvēt

Lauksaimniecības nozaru un zemnieku saimniecību attīstībā bieži varam pārli...

SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos
SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos

Latvijas piensaimniecību pēdējo divdesmit, trīsdesmit gadu laikā skārušas ...

Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai
Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai

Ar katru gadu elektroenerģija kļūst aizvien būtiskāks resurss jebkurā saimn...