, .
cloudy 17.2℃
Vārda dienu svin: Jānis

Internetveikals lauksaimniekiem – pērc tagad, maksā vēlāk

Elīna Grase , 13-02-2023
Internetveikals lauksaimniekiem – pērc tagad, maksā vēlāk

Saimnieks LV / 2023.gads (Janvāris.)

Zemnieku saimniecību finanšu partneris Lande.lv 2022. gada nogalē atvēris internetveikalu un piedāvā saimniecībām jaunu, ērtāku veidu, kā iegādāties lauksaimniecībā nepieciešamo tehniku un izejvielas ar iespēju norēķināties vēlāk. Par internetveikala izveidi un iespējām stāsta Lande.lv kredītspeciālists Haralds Neimanis.

– Kā radās ideja par lauksaimniekiem paredzēta internetveikala izveidi?
Haralds Neimanis
: – Mēs jau ilgstoši sadarbojamies ar Latvijas zemnieku saimniecībām, izsniedzam kredītus lauksaimniecības tehnikas iegādei un esošās tehnikas uzlabošanai, aizdevumus sezonas izdevumiem, to skaitā izejvielu iegādei ar atmaksu pēc ražas novākšanas, kā arī sniedzam citus pakalpojumus.

Ideja par Lande.lv internetveikalu radās pakāpeniski. Sadarbojoties ar lauksaimniecībai nepieciešamo produktu pārdevējiem un lauksaimniekiem, redzējām, ka tirgū nav vienkāršas sistēmas, kā iegādāties nepieciešamos produktus ātri un ērti, piesaistot bankas finansējumu. Sezonas darbos aizņemtam lauksaimniekam nav laika iet garu birokrātijas ķēdi un meklēt nepieciešamos produktus piecos dažādos veikalos – tie ir nepieciešami uzreiz. Lande.lv internetveikalu izveidojām, lai paātrinātu procesu – vienuviet nodrošinātu gan finansējumu, gan produktu iegādi...

Veidojot internetveikalu, daudz konsultējāmies ar lauksaimniekiem – kā viņi redz šādu produktu un kas būtu nepieciešams, lai tas būtu ērti lietojams. Šos viņu ieteikumus ņēmām vērā un arī realizējām.

Tagad, nekavējot darbus saimniecībā, caur mūsu internetveikalu no uzticamiem Latvijas tirgotājiem ātri var saņemt visu nepieciešamo un maksāt vēlāk.

– Kā notiek produktu iegāde internetveikalā?
– Veikals ir pieejams jebkuram. Atliek tikai apmeklēt mājaslapu, atrast sev tuvāko veikalu, kas piedāvā nepieciešamo produktu, atstāt savu kontaktinformāciju un mūsu pārstāvis ar klientu sazināsies. Ja kāds produkts nav pieejams katalogā, var sazināties ar mums un meklēsim risinājumus, kā palīdzēt. Mēs sagatavojam finanšu piedāvājumu vai, ja finansējums nav nepieciešams, novirzām klientu pie piegādātāja. Arī lauksaimnieks, kurš nav mūsu klients un nevēlas piesaistīt Lande.lv finansējumu, var iegādāties produktus mūsu internetveikalā. Tad nododam klienta informāciju partnerim un viņi savā starpā vienojas par apskati, piegādi un norēķiniem. Šādā gadījumā esam tikai starpnieks.

Piegādes iespējas atkarīgas no mūsu sadarbības partnera un izvēlētā produkta. Pie katra produkta iespējams izlasīt, vai pārdevējs piedāvā iespēju saņemt preci veikalā vai piegādi līdz saimniecībai.

Vienkāršākais piemērs būs tehnikas iegāde. Ja mums ir pieejama informācija par saimniecību un interesējošā tehnikas vienība uzreiz ir pieejama, tad finansējuma apstiprināšanu veicam vienas, divu stundu laikā. Finansējumu tajā pašā dienā pārskaitām tehnikas tirgotājam, ja tāda ir ar sadarbības partneri noslēgtā vienošanās. Iegādes process būs garāks, ja pastāv no mums neatkarīgi apstākļi, piemēram, klients vēlas apskatīt tehniku. Ir atrunāta notikumu secība arī šādiem gadījumiem – tehnikas tirgotājs sazinās ar klientu, noskaidro, ko klients vēlas redzēt, un vienojas par tehnikas apskati klātienē vai video ierakstā.

– Kāds labums lauksaimniekam, iegādājoties preces Lande.lv internetveikalā?
– Tas, ka iegāde notiek ātri un vienkārši, ka gan finansējuma iespējas, gan iegādājamais produkts ir vienā vietā. Lauksaimnieks mūsu mājaslapā vai savā klienta profilā redz viņam pieejamās iespējas iegūt finansējumu, veikalā apskata, kādi produkti ir pieejami, un būt drošs, ka norēķinu un iegādes process būs ātrs.

Savu klientu finansiālo stāvokli jau esam novērtējuši un zinām viņu iespējas atmaksāt iegādāto. Nedaudz ilgāk nāksies gaidīt jauniem klientiem, jo vispirms izvērtēsim, kādas finansējuma iespējas varam viņiem piedāvāt.

– Kas ir internetveikala produktu sortimentā?
– Šobrīd mūsu klāstā lielākoties ir mazlietota tehnika. Piedāvājam iegādāties arī sēklas, minerālmēslus, AAL, degvielu un lopbarību.

Tāpat kā produktu iegāde ir pieejama ne tikai mūsu klientiem, arī iespēja pārdot, piemēram, savu tehniku atbilstoši mūsu kritērijiem ir pieejama visiem. Šobrīd mēs komunicējam ar daudziem saviem sadarbības partneriem, lai uzzinātu, ko viņi vēlas piedāvāt. Arī mūs uzrunā dažādi lauksaimniecības produktu pārdevēji, meklējot iespēju sadarboties.

Traktorus un citu tehniku parasti nopērk ļoti ātri, tāpēc, ja nepieciešamā iekārta nav pieejama vai ir izpirkta, zinām, pie kura sadarbības partnera rast alternatīvas.

Sekojam līdzi aktualitātēm, uzklausām lauksaimnieku vēlmes un vajadzības. Vēlamies veikalu veidot tā, lai lauksaimniekam būtu ērti un viegli to lietot.

– Kādi ir Lande.lv internetveikala nākotnes plāni?
– Kā jau minēju, vēlamies paplašināt produktu klāstu. Nākotnē plānojam produktiem pievienot arī funkciju, kas parāda, cik tālu no klienta atrodas produkts. Vēlamies dod klientiem iespēju salīdzināt un izvēlēties gan cenas, gan attāluma ziņā izdevīgāko piedāvājumu. Ir arī daudz citu ideju, ko pakāpeniski plānojam ieviest tuvākajā laikā.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...

Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē
Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē

Par Fendt 700 Vario septīto paaudzi jeb Gen7 būs dzirdējis ikviens, kas kau...