, .
partlycloudy_night 6.3℃
Vārda dienu svin: Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

FUCHS eļļas lauksaimniecības tehnikas ilgmūžībai

Elīna Šmite - 2020-10-20 16:01:31
FUCHS eļļas lauksaimniecības tehnikas ilgmūžībai

Fuchs ir lielākais neatkarīgais smērvielu ražotājs pasaulē. Eļļas un smērvielas tiek ražotas  uzņēmuma rupnīcās Vācijā, Polijā un Zviedrijā, izmantojot ļoti plašu komponentu klāstu. Tas ļauj produktiem perfekti atbilst specifiskām lietošanas vajadzībām. Ražotāja priekšrocība ir arī plašās pētniecības un attīstības iespējas, kā arī cieša sadarbība ar klientiem un tehnikas ražotājiem.

Pateicoties daudzu gadu darbam nozarē, uzņēmums ir spējis apvienot teorētiskās zināšanas un laboratorisko pārbaužu rezultātus ar praktisku pieredzi. Tieši tāpēc ir radīta Agrifarm līnija, kas īpaši attīstīta un tiek ražota speciāli lauksaimniecības nozarei.

Lauksaimniecības mašīnu izturība, uzticamība un degvielas patēriņš ir faktori, kas ir atkarīgi no ekspluatācijas nosacījumiem. Mūsdienās sarežģītas automātiskās ātrumkārbas kļūst par standartu. Šo komplekso mehānisko struktūru nevainojama darbība ir atkarīga no pareizi izvēlētām smērvielām. Ir vērts saprast, ka elements, kas atrodas gandrīz jebkurā vietā, kur rotējošie elementi var nonākt saskarē viens ar otru, ir eļļa. Jārēķinās, ka eļļas ekspluatācijas apstākļi ir smagi – augstā temperatūrā, pakļaujot to ievērojamam spiedienam un ķīmiskām reakcijām, tādējādi to pastāvīgi degradējot. Šī iemesla dēļ eļļas atkarībā no to pielieto-juma un ražotāja rekomendācijām pastāvīgi jāmaina.

Analizējot traktoru ražotāju tehnisko informāciju, uzņēmuma speciālisti ir secinājuši, ka pašlaik lauksaimniecības mašīnās tiek plaši izmantotas automātiskas transmisijas –  Powershift vai CVT. Šīs konstrukcijas ir ļoti prasīgas attiecībā pret smērvielu parametriem. Berzes un viskozitātes koeficientam attiecībā pret dažādiem temperatūras režīmiem ir jābūt ar noteiktām vērtībām, lai transmisija darbotos nevainojami.

Ir arī svarīgi apzināties, ka darba spiediens eļļā sasniedz līdz pat vairākiem simtiem bāru, kas ir saistīts ar ievērojamām temperatūrām, un šī iemesla dēļ transmisijas smērvielām ir jābūt ar ļoti augstu noturību plašā temperatūru amplitūdā. Viens no kompānijas jaunākajiem produktiem ir Agrifarm Utto VT, kura formula tika radīta VT–Drive tipa transmisijās McCormick un Landini traktoros.

Lielisks produkts, kas tiek aktīvi virzīts tirgū, iekarojot arvien lielāku tā daļu, ir Agrifarm Utto MP. Pateicoties izstrādātajai formulai, tas atbilst ievērojamam skaitam standartu, ko noteikuši vadošie lauksaimniecības tehnikas ražotāji. Precīzi atlasītās, augstas kvalitātes bāzes eļļas un piedevas nodrošina to, ka eļļa saglabā savus parametrus ilgstošos eļļas maiņas intervālos.

Protams, daudzfunkcionālas eļļas, kā Utto un arī Stou, izmanto ne tikai pārnesumkārbās. Šie produkti ir ļoti daudzpusīgi, un to parametri ļauj efektīvi darboties arī hidrauliskajās un slapjo bremžu sistēmās. Šī tipa bremzes dažreiz rada troksni darbības laikā, izraisot nevēlamas skaņas un vibrāciju. Fuchs piedāvā Agrifarm Utto LN, kas īpaši izstrādāta, lai novērstu nevēlamās skaņas ekspluatācijas laikā.

Svarīgi atcerēties, ka, pievienojot papildu piederumus traktoram, eļļa, kas ir palikusi šajos agregātos, iekļūst traktora hidrauliskās transmisijas sistēmā. Tāpēc ir jābūt pārliecinātam par visos mehānismos izmantoto eļļu kvalitāti un saderību, jo pat labs produkts, kas darbojas traktorā, var tikt neglābjami sabojāts, to sajaucot ar, iespējams, nepārbaudītu un neatbilstoši izvēlētu eļļu, kas pakļauj tehnikas īpašniekus ievērojamām remonta izmaksām.

Atcerēsimies, ka tehnikas darba ilgmūžības panākumu atslēga ir pareizā eļļu izvēle. Pareiza izvēle būs pāriet uz to smērvielu lietošanu savā tehnikā, kas atbilst ražotāju izvirzītajiem standartiem, kā arī no pārbaudītiem ražotājiem, kuri investē lielus resursus izpētes darbā un kvalitatīvu produktu ražošanā. Nedaudz augstāka cena, ko maksā, pērkot kvalitatīvas smērvielas, atmaksāsies, jo ļaus izvairīties no nevajadzīgiem un dārgiem remontiem, dīkstāves un palielināta degvielas patēriņa.

 

 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Vilks aitās!
Vilks aitās!

Aitkopība mūsu valstī pārsvarā attīstīta Austrumlatvijā, kur reljefa specif...

Lai kāju vannas sniegtu rezultātu
Lai kāju vannas sniegtu rezultātu

Kaut arī kāju vannošana ir tikai daļa no pasākumiem, kas jāveic nagu slimīb...

Lāčplēša piens toreiz un tagad
Lāčplēša piens toreiz un tagad

Lielvārdes pagastā savulaik bija slavens kolhozs Lāčplēsis, kas savus ziedu...

Esi dabas draugs – izmanto digitālās iespējas vides saudzēšanai!
Esi dabas draugs – izmanto digitālās iespējas vides saudzēšanai!

Dabas vērtību saglabāšana vienmēr bija un būs aktuāla, tādēļ, pirms doties ...