, .
clearsky_day 23.4℃
Vārda dienu svin: Emīls, Egita, Monvīds

Cer radīt oglekļa kalkulatoru mežsaimniecībā

LLKC , 07-10-2021
Cer radīt oglekļa kalkulatoru mežsaimniecībā

Lai meža īpašnieki vienkāršoti varētu noskaidrot meža apsaimniekošanas darbību ietekmi uz CO2 piesaisti, LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs Eiropas Inovācijas partnerības projektā iesniedzis ideju par individuālā saimniecību un mežaudžu līmenī lietojama oglekļa kalkulatora izstrādi.

Kalkulatora pieejamība ļautu ātrāk novērtēt mežsaimniecības ietekmi uz CO2 apriti un SEG emisijām. Netieši ieguvēji no šī projekta būs arī lauksaimnieki un citu nozaru ražotāji, kuriem šī sistēma radīs iespēju kompensēt ražošanas procesā radītās SEG emisijas.

Projektā sagaidāmie rezultāti būs svarīgi gan meža zemes īpašniekiem, gan potenciālajiem CO2 piesaistes vienību pircējiem (piem., lauksaimniekiem), jo plānots izstrādāt arī COpiesaistes apjomu brīvprātīgās tirdzniecības sistēmu. Savukārtmežsaimniecības speciālisti atbilstoši projekta iecerei veiks COpiesaistes novērtējumus.

Projektā sadarboties plāno 10 partneri – Latvijas valsts mežzinātnes institūts “Silava”, valsts zinātnisko mežu apsaimniekotājs “Meža pētīšanas stacija”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība un Latvijas mazo meža īpašnieku biedrība, meža īpašnieki ar starptautisku mežsaimniecības pieredzi “Sodra Latvia” un “Ingka Investment Management”, meža īpašnieks “Latvijas Finieris Mežs” ar pārnozaru redzējumu kā koncerna “Latvijas Finieris” meitas uzņēmums. Projektā piedalīsies arī Latvijas Zemnieku federācija, kas apvieno lauksaimniekus un mežsaimniekus, kā arī z/s “Priedes”, kuras darbības pamatjoma ir lopkopība, bet īpašumā ir arī meža platības. Projekta vadošais partneris ir Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra filiāle Meža konsultāciju pakalpojumu centrs – gan ar mežsaimniecības kompetenci, gan zināšanām lauksaimniecības un lopkopības jomā, kā arī pieredzi EIP projektu vadībā. 

Projektā iesaistītie partneri nodrošinās plašu viedokļu pārstāvniecību no meža un lauksaimniecības zemju īpašniekiem, lai projektā izveidotie produkti būtu funkcionāli un ērti izmantojami, un brīvprātīgās tirdzniecības sistēmas konceptu akreditētu valstiskā un starptautiskā mērogā.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sāksies stirnu āžu medību sezona
Sāksies stirnu āžu medību sezona

Šā gada 1. jūnijā sāksies stirnu āžu medību sezona. Savukārt stirnu kazu un...

Uzdod savu jautājumu mežsaimniecības konsultantam
Uzdod savu jautājumu mežsaimniecības konsultantam

Uzdod savu jautājumu par kādu ar mežsaimniecību saistītu tēmu - MKPC konsul...

Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība
Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība

Ikvienam zemes īpašniekam būtu jāzina, ka viņš ir atbildīgs par dabas vērtī...

PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu
PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu

Šonedēļ Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzsācis meža dzīvnieku vakc...