, .
cloudy 17.4℃
Vārda dienu svin: Jānis

Bioloģiskā biškopība arī tālmācībā

LLKC , 08-05-2024
Bioloģiskā biškopība arī tālmācībā

Kā esošie bitenieki, tā tie, kuri vēlas sākt nodarboties tieši ar bioloģisko biškopību, turpmāk arī attālināti varēs iegūt nepieciešamās zināšanas mācību programmā “Biškopība bioloģiskajā lauksaimniecībā”, ko izveidojis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Mācību programmā apgūstamās 40 kvalifikācijas stundas no 7. maija būs pieejamas LLKC Tālmācības platformā www.talmaciba.llkc.lv.

Ivars Geiba, LLKC Krāslavas biroja vadītājs, biškopis, lektors mācībās: “Esam saņēmuši daudzu klientu jautājumu, vai un kad būs pieejamas mācības tieši bioloģiski saimniekot gribošajiem biteniekiem. Tādēļ arī izstrādājām šo programmu, kas ikvienam interesentam saprotamā veidā palīdzēs uzzināt, kas tieši jādara, lai kļūtu par bioloģiski saimniekojošu biškopi.”

Programmas ietvaros varēs iegūt zināšanas par sertifikācijas kārtību, normatīvajiem aktiem un reglamentējošo likumdošanu, dravošanas praktiskajiem paņēmieniem, nektāraugu audzēšanu un citām saistītajām tēmas, kuras ir svarīgas, uzsākot bioloģiski saimniekot biškopībā.

Kursa sagatavošanā piedalījušies profesionāli nozaru speciālisti ar daudzu gadu praktisko pieredzi biškopībā – Latvijas Biškopības biedrība, sertifikācijas institūcija “Vides kvalitāte”, LLKC speciālisti.

Pabeidzot mācību kursu,  izsniedz elektronisku apliecinājumu par mācību programmas apguvi, kas atbilst Agrovides pasākumu kvalifikācijas stundām: LA10.4. “Biškopības vienību apsaimniekošana apputeksnēšanas vajadzībām” un LA11. “Bioloģiskā lauksaimniecība (40 h lietpratējiem)”.

Plašāka informācija:

Žanna Gutova,

LLKC komercapmācību projektu vadītāja

E-pasts: zanna.gutova@llkc.lv

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konkurss – #TasteTheOceanContest
Konkurss – #TasteTheOceanContest

#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...

Balsojums par Eiropas Gada koku
Balsojums par Eiropas Gada koku

Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...

AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā
Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

Gaidot Scandagra Latvia 15 gadu jubileju, ikviens bērns un jaunietis vecumā...