, .
partlycloudy_night 15.9℃
Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita

Atkāpes nosacījumu izpildē 2025. gadā nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ

Lauku atbalsta dienests , 19-08-2025
Atkāpes nosacījumu izpildē 2025. gadā nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ

Zemkopības ministrija ir pieņēmusi lēmumu, ka, ņemot vērā nelabvēlīgos laikapstākļus 2025. gadā, ir pieļaujamas atkāpes saimniekojot un ievērojot dažādus nosacījumus, lai saņemtu platību maksājumus.

Viena no atkāpēm ir saistīta ar prasību par dažādu zālāju nopļaušanu un novākšanu – 2025. gadā tie nav jānopļauj un jānovāc. Lauku atbalsta dienests (LAD) šogad, izskatot platību maksājumu iesniegumus, nevērtēs neatbilstības gadījumos, kad netiek ievēroti tiešo maksājumu un agrovides pasākumu noteiktie zālāju noganīšanas vai nopļaušanas termiņi.

Gadījumos, ja lauksaimnieks būs iesniedzis LAD informāciju par salnu un lietavu postījumiem,  varēs neievērot vairākus labas lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumus un divu ekoshēmu nosacījumus. Netiks ņemts vērā, ja netiks nodrošināta augu veģetācija no 1.oktobra līdz 15. martam vai ziemāju un starpkultūru sēja nebūs veikta perpendikulāri nogāzes krituma virzienam (LLVS 5), LAD nepiemēros sankcijas, ja netiks nodrošināts augsnes pārklājums (sēti kultūraugi, zālāji) vai pēc kultūraugu novākšanas platība tiks apstrādāta, nesaglabājot minimālo augsnes pārklājumu ziemā (LLVS 6), nav jāievēro augu maiņas nosacījumi (LLVS7). Ir pieļaujams, ka tiek aparts vai lobīts zālāju lauks, ja saimniekojot ir iebrauktas dziļas rises, bet šādos gadījumos nepieciešams sagatavot fotomateriālu ar lauku. 2025. gadā ir pieļauts dažādu divu zaļmēslojuma augu maisījums, nevērtējot sugas. Var mainīt laukus, kur tiks iesēta starpkultūra. Ja kādā laukā nav iespējams iesēt starpkultūru, lauku drīkst atsaukt no atbalsta saņemšanas.

Plašāka informācija par atkāpēm nosacījumos lasāma LAD sagatavotajā infografikā.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD: Lauku atbalsta dienests atgādina par zālāju apsaimniekošanas termiņiem
LAD: Lauku atbalsta dienests atgādina par zālāju apsaimniekošanas termiņiem

Tuvojoties zālāju apsaimniekošanas termiņiem, Lauku atbalsta dienests (LAD)...

Premjers ar lauksaimniekiem pārrunā iespējas mazināt izejvielu cenu kāpumu
Premjers ar lauksaimniekiem pārrunā iespējas mazināt izejvielu cenu kāpumu

Lai kopā ar Latvijas lauksaimniekiem pārrunātu nozares aktuālākos izaicināj...

Ja to var ēst, mēs Zemgalē to varam saražot
Ja to var ēst, mēs Zemgalē to varam saražot

Pagājušajā gadā Zemgales reģiona attīstība kopumā bija stabila un ļoti tuva...

Labības kulšanas pirmie rezultāti ir labāki nekā pērn
Labības kulšanas pirmie rezultāti ir labāki nekā pērn

Ziemas miežu, ziemas rapša un agro ziemas kviešu kulšanas pirmie rezultāti ...