, .
clearsky_day 1.9℃
Vārda dienu svin: Austra, Aurora

Apstiprināta "Latvijas valsts mežu" stratēģija 2023.-2027.gadam

LETA , 20-10-2022
Apstiprināta "Latvijas valsts mežu" stratēģija 2023.-2027.gadam

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) padome ir apstiprinājusi uzņēmuma vidēja termiņa darbības stratēģiju 2023.-2027.gadam, liecina kompānijas publiskotā informācija.

LVM padomes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis norāda, ka uzņēmumā plānota vēja parku attīstība un enerģētiskās šķeldas ražošanas apmēru palielināšanas, ko LVM pārdod Latvijā strādājošiem siltuma un enerģijas produktu ražošanas uzņēmumiem. 

Tāpat, pēc viņa minētā, būtiska loma stratēģijā ir uzņēmuma sociālās atbildības politikai, kā arī nākotnes izaicinājumu risināšanai, kas ir darbaspēka trūkums meža nozarē, pakalpojumu sniedzēju ierobežotās jaudas mežsaimniecības darbos un pieaugošās energoresursu cenas.

LVM pārstāvji atzīmē, ka Ministru kabinets šogad apstiprināja jaunu LVM vispārējo stratēģisko mērķi - īstenot uzņēmuma rīcībā esošo stratēģisko aktīvu - zemes, meža, zemes dzīļu un citu resursu - ilgtspējīgu, efektīvu un sociāli atbildīgu apsaimniekošanu.

Stratēģija paredz palielināt meža produktivitāti un oglekļa piesaisti augošajā koksnē, sekmēt Latvijas konkurētspēju globālajās vērtību ķēdēs, veicināt noteikto valsts klimatneitralitātes mērķu sasniegšanu, kā arī attīstīt tehnoloģijās un zinātnes sasniegumos balstītu produktu ražošanu un pakalpojumu sniegšanu.

Tāpat LVM turpinās kāpināt meža kapitāla vērtības pieaugumu, kas, kā informē LVM, kopš 2000.gada ir palielinājusies par vairāk nekā 1,1 miljardu eiro salīdzināmajās cenās.

Pēc LVM paustā, uzņēmumā plāno un veic pasākumus oglekļa dioksīda emisiju samazināšanai ražošanas procesos un oglekļa dioksīda piesaistes palielināšanai mežaudzēs, vienlaikus saglabājot un palielinot oglekļa krātuves ekosistēmās un produktos, nodrošinot bioloģisko daudzveidību un citas vides vērtības.

Tāpat, lai nodrošinātu uzņēmuma un tautsaimniecības vajadzības, LVM turpinās ilgtspējīgi apsaimniekot un pilnvērtīgi izmantot zemes resursu minerālo materiālu ieguvei.

Vienlaikus LVM pārstāvji min, ka investīciju projekta "Mežvidu kokaudzētavas izveide" turpināšana ļaus palielināt LVM kokaudzētavās izaudzēto koku stādu daudzumu par 21% jeb 11,9 miljoniem, 2025.gadā sasniedzot 68,2 miljonus stādu gadā.

LVM vidēja termiņa stratēģijā plānots arī turpināt meža ceļu attīstības programmu.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mizgraužu ierobežošanas pasākumi 2024. gadā
Mizgraužu ierobežošanas pasākumi 2024. gadā

Saistībā ar egļu astoņzobu mizgrauža masveida savairošanos Valsts meža dien...

2024. gadā turpināsies mizgraužu ierobežošanas pasākumi
2024. gadā turpināsies mizgraužu ierobežošanas pasākumi

Saistībā ar egļu astoņzobu mizgrauža masveida savairošanos Valsts meža die...

Ziemas darbi mežā
Ziemas darbi mežā

Tā tikai sākumā šķiet, ka ziemā mežā valda klusums. Tie ir maldi, jo arī zi...

Pieejams atbalsts mežsaimniecības nozarē
Pieejams atbalsts mežsaimniecības nozarē

Lauku atbalsta dienests no 2024. gada 2. janvāra līdz 2. februārim ir izslu...