, .
fair_day 17.3℃
Vārda dienu svin: Vilis, Vilhelms

Aktualizēts meža kokaudzētavu saraksts 2024. gadam

MKPC , 16-04-2024
Aktualizēts meža kokaudzētavu saraksts 2024. gadam

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs sadarbībā ar Valsts meža dienestu (VMD) un AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) struktūrvienību “LVM Sēklas un stādi” ir aktualizējis kokaudzētavu sarakstu.

Aicinām meža īpašniekus savlaicīgi sazināties ar kokaudzētavām, lai precizētu stādu pieejamību un laikus veiktu pasūtījumu. LVM kokaudzētavās šī gada pavasarim ir brīvi pieejami skuju koku stādi – priede, egle; savukārt bērzs un melnalksnis būs pieejams 2024. gada rudenī. Lūgums jau tagad sākt plānot darbus un pieteikt stādus šī gada rudens sezonai, kā arī 2025. gada pavasarim.

Informējam, ka LVM kokaudzētavās pieteikumus stādiem pieņem centralizēti. Pieteikuma anketas var atrast LVM mājaslapas sadaļā “Sēklas un stādi” – Meža stādi. Aizpildītā pieteikuma veidlapa jāsūta uz e-pasta adresi: mezastadi@lvm.lv. Neskaidrību gadījumā iespējams arī konsultēties, zvanot pa tālruni 22034102.

Atcerieties, ka, pērkot stādus, noteikti jāsaglabā stādu iegādi apliecinošs dokuments un etiķete, kas būs jāiesniedz VMD kopā ar atjaunošanas vai ieaudzēšanas pārskatu. Pārskatus var iesniegt arī elektroniski. Ieskatieties video instrukcijās, kas pieejamas VMD mājaslapas sadaļā – Noderīgi, Video instrukcijas un VMD Youtube kontā, kur pievienotas video instrukcijas darbam Meža valsts reģistrā.

Iegādājoties stādus meža atjaunošanai vai ieaudzēšanai, jāatceras, ka būtiski ir izvēlēties stādīšanas vietas reģionam atbilstošas izcelsmes stādmateriālu. Stādi, kas izaudzēti no austrumu ieguves apgabalā iegūtajām sēklām, būs piemēroti visai Latvijas teritorijai, bet stādi, kas izaudzēti no rietumu apgabalā iegūtām sēklām, ir piemēroti tikai Latvijas rietumu teritorijai.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība
Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība

Ikvienam zemes īpašniekam būtu jāzina, ka viņš ir atbildīgs par dabas vērtī...

PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu
PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu

Šonedēļ Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzsācis meža dzīvnieku vakc...

Bērzu un egļu konteinerstādu audzēšana
Bērzu un egļu konteinerstādu audzēšana

“Ja nebūtu mācību un konkursa “Laukiem būt!”, tad mana ideja droši vien jop...

Koku ciršanas ierobežojumi putnu ligzdošanas laikā
Koku ciršanas ierobežojumi putnu ligzdošanas laikā

Lai netraucētu dzīvniekus, īpaši, putnus to vairošanās sezonā, mežā ir note...