, .
partlycloudy_night -2.9℃
Vārda dienu svin: Dagmāra, Marga, Margita

AJ Power – 100 % latviešu uzņēmums

Elīna Tilaka , 17-12-2020
AJ Power – 100 % latviešu uzņēmums

AJ Power ir Latvijā lielākā privātā enerģētikas uzņēmumu grupa, kas jau vairāk nekā piecus gadus darbojas enerģētikas tirgū un piedāvā plašu un mūsdienīgu pakalpojumu portfeli. Kādi AJ Power piedāvātie pakalpojumi varētu būt saistoši lauksaimniekiem, stāsta uzņēmumu grupas vadītājs Roberts Samtiņš.

− Ko varat pastāstīt par uzņēmuma pirmsākumiem un attīstību?
– Esam uzņēmums ar 100 % Latvijas kapitālu. Uzņēmuma pirmsākumos nodarbojāmies ar elektroenerģijas vairumtirdzniecību, jo tā bija mūsu − uzņēmuma veidotāju galvenā kompetence. Laikam ejot, diezgan ātri sapratām, ka ir jāiesaistās arī elektroenerģijas mazumtirdzniecībā. To sākām ar biznesa klientiem, mazumtirdzniecībā, pārdodot elektroenerģiju gala patērētājiem. Vēl viens virziens, ko attīstījām no pirmsākumiem, bija saules paneļu elektrostaciju uzstādīšana, kas pirms pieciem gadiem Latvija vēl nebija populāri. Gribētu teikt, ka mēs bijām pirmie, kas Latvijā sāka to darīt ar lielāku vērienu. Atveroties gāzes tirgum, uzsākām dabasgāzes tirdzniecību, ar ko nu jau nodarbojamies vairāk nekā trīs gadus. Pirms diviem gadiem iesaistījāmies arī atkritumu apsaimniekošanā un darbojamies ar dabas resursa nodokļa administrēšanu videi kaitīgajām precēm un iepakojumiem. Pašlaik vairāk koncentrējamies uz saules enerģiju, bet nākotnē domājam paplašināt pakalpojumu klāstu arī citos atjaunojamās enerģijas virzienos.


− Kādi speciālisti strādā AJ Power?
– Pašlaik uzņēmumā nodarbināti vairāk nekā 35 cilvēki, un mūsu skaits aug. Ir dažādi speciālisti, piemēram, vairumtirdzniecības speciālists, kas spēj mūsu klientiem iegādāties gan izdevīgāko elektroenerģiju, gan dabasgāzi, tāpat speciālisti pārdošanas un produktu komandās. Speciālistus, kas strādā ar saules paneļu elektrostacijām, mēs savā ziņā esam izauklējuši paši, jo šī joma Latvijā bija jauna, taču tagad mūsu inženieriem ir jau vairāk nekā piecu gadu pieredze, kas iegūta, strādājot AJ Power...

 

 

Pilnu interviju ar Robertu Samtiņu lasiet decembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Zs Radziņi būs robota govis
Zs Radziņi būs robota govis

Zemnieku saimniecība Radziņi atrodas vienā no Dobeles novada nomaļākajām vi...

Mazliet elegances ekskluzīvie saldumi
Mazliet elegances ekskluzīvie saldumi

Aizputē ar labiem panākumiem darbojas ģimenes uzņēmums Mazliet elegances, k...

ZS Bāči vadības grožus pārņem jaunā paaudze
ZS Bāči vadības grožus pārņem jaunā paaudze

Šoreiz devāmies uz Kuldīgas novadu, kur aktīvs jaunais lauksaimnieks Tomass...

Laiks atjaunot meža inventarizāciju!
Laiks atjaunot meža inventarizāciju!

Droši vien daudzi lasītāji ir saņēmuši Valsts meža dienesta (VMD) mežziņa a...