, .
cloudy 10.2℃
Vārda dienu svin: Armands, Armanda

Aicina noteikt izņēmumu automašīnu un lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības vietām

LETA , 24-02-2021
Aicina noteikt izņēmumu automašīnu un lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības vietām

Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija (LTRTA) un Auto asociācija (AA) nosūtījušas kopīgu aicinājumu valdībai, noteikt 300 kvadrātmetru izņēmumu automašīnu un specializētajām lauksaimniecības tehnikas, un to rezerves daļu tirdzniecības vietām un ļaut atsākt klātienes tirdzniecību no 1.marta, informēja asociāciju pārstāvji.

Kā lauksaimniecības tehnikas, tā transporta tirdzniecības vietu specifika paredz lielas tirdzniecības telpas, kuru platība būtiski pārsniedz plānotos platības ierobežojumus 300 kvadrātmetrus, kas liedz tām atsākt klātienes tirdzniecību. Tai pat laikā, šīs jomas darba specifika nav pakļauta nekādiem pulcēšanās riskiem, norāda organizāciju pārstāvji, uzsverot, ka šo preču grupu tirdzniecība nav saistīta ar plaša patēriņa pieprasījumu, taču ir kritiski svarīga lauksaimniecības un uzņēmējdarbības sekmīgai darbībai.

Tādēļ, ņemot vērā to, ka sākas aktīva sagatavošanās pavasara lauksaimniecības darbiem, kas paredz gan dažādu lauksaimniecības tehnikas un transporta vienību iegādi, gan esošo tehnikas vienību remontdarbus, LTRTA un AA lūdz atļaut šo preču grupu tirdzniecību klātienē, specializētajās tirdzniecības vietās, kuru platība pārsniedz 300 kvadrātmetrus.

Tirgotāji apņemas nodrošināt visstingrākās epidomioloģiskās prasības, un spēj nodrošināt līdz pat 100 kvadrātmetru telpu uz vienu apmeklētāju, pauda asociāciju pārstāvji. 

LTRTA un AA pārstāvji norāda, ka šī ir stratēģiski svarīga tautsaimniecības nozare, kas nodrošina arī vairāku simtu miljonu nodokļu ieņēmumus valsts budžetā. Asociāciju pārstāvji uzsver, ka šo tirdzniecības vietu atvēršana ir kritiski svarīga ne tikai šo nodokļu ieņēmumu saglabāšanai, bet arī šo preču grupu gala lietotājiem, lai nodrošinātu lauksaimniecības un uzņēmējdarbības darbību, samazinot nepieciešamo valsts atbalsta apjomu ekonomikai, tai pat laikā neveidojos būtisku apdraudējumu epidemioloģiskajai situācijai.

LTRTA un AA kopumā apvieno vairāk kā 70 lielākos nozaru dalībniekus, lielākos nodokļu maksātājus, kuri nodarbina vairākus tūkstošus cilvēku. Asociāciju pārstāvji norādīja, ka no abu šo nozaru darbības ir atkarīgs tas, vai klienti varēs sevi nodrošināt ar nepieciešamajiem pamatlīdzekļiem savas darbības nodrošināšanai un spēs izturēt krīzes laiku bez valsts atbalsta.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu atļaut strādāt tirdzniecības vietām ar platību līdz 300 kvadrātmetriem, bet gala lēmums tiks pieņemts valdības sēdē ceturtdien, 25.februārī.

Plānots, ka tirdzniecības vietās ar individuālu ieeju līdz 300 kvadrātmetriem visas preču grupas varētu tirgot no pirmdienas, 1.marta. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja, ka datums, no kura mazie veikali varēs atsākt darbu, tiks noteikts pēc diskusijām valdības sēdē ceturtdien.

Vitenbergs skaidroja, ka jau divas nedēļas darbojas EM kopā ar nozari izstrādātais drošas tirdzniecības modelis un šajā laikā novērota liela atbildība no komersantu puses.

Ekonomikas ministrs uzsvēra, ka konceptuālā vienošanās paredz atļaut strādāt veikaliem ar platību līdz 300 kvadrātmetriem ar atsevišķu ieeju, lai būtu iespējams kontrolēt cilvēku skaitu veikalos. Atvērtajos veikalos vienlaikus varēs atrasties ne vairāk par 12 cilvēkiem.

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Iespēja pieteikties atbalstam ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai
Iespēja pieteikties atbalstam ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai

Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina iesniegt projektu pieteikumus pasākuma...

Amerikāņi domātu, ka ar savu zemi mēs esam miljonāri
Amerikāņi domātu, ka ar savu zemi mēs esam miljonāri

Šodienas lauksaimnieks nav tas, kas bija pirms desmit gadiem – laukos tagad...