, .
clearsky_night 22.5℃
Vārda dienu svin: Ausma, Inguna, Ingūna, Inguns, Ausmis

Aicina lauksaimniekus piedalīties aptaujā par lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma apsaimniekošanu un laimēt vērtīgas balvas

LETA , 07-01-2022
Aicina lauksaimniekus piedalīties aptaujā par lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma apsaimniekošanu un laimēt vērtīgas balvas

Vēl līdz šā gada 24.janvārim lauksaimnieki no visas Latvijas tiek aicināti piedalīties aptaujā un paust viedokli par lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma apsaimniekošanu. Aptauju īsteno biedrība "Zemnieku saeima", Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA "Eco Baltia vide" un Latvijas Zaļo punktu ar mērķi definēt galvenos problēmjautājumus, kas palīdzētu veicināt iepakojuma savākšanu un pārstrādi Latvijā.

"Arvien vairāk Eiropas zaļais kurss un klimatneitralitātes mērķi rada izaicinājumus lauksaimniecības nozarei - nākas ieviest jaunus procesus, lai saimniekotu ilgtspējīgāk un videi draudzīgāk, pievēršot uzmanību arī iepakojumam, kas rodas pēc lauku darbiem. Tādēļ, lai veicinātu pilnvērtīgu izlietoto iepakojumu apsaimniekošanu, aicinām lauksaimniekus būt aktīviem un izteikt viedokli, kas mums ļaus precīzāk noteikt risinājumus efektīvai iepakojuma savākšanai un novirzīšanai pārstrādē," pauž biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Aptaujā aicināti piedalīties lauksaimnieki, kuru saimnieciskās darbības rezultātā rodas dažāda veida iepakojumi, tostarp ruļļu plēves, agroplēves, lielmaisi jeb Big Bag, plastmasas kanniņas un cita veida materiāli.

"Esam novērojuši, ka Latvijā vairs nav daudz oficiālo komersantu, kas sniedz pakalpojumus šo materiālu savākšanai. Vienlaikus daudzi saimnieki pie mums vēršas ar vēlmi lauku darbos izlietoto iepakojumu apsaimniekot atbilstoši vides ilgtspējas prasībām. Tāpēc esam salikuši galvas kopā ar vides apsaimniekošanas nozares dalībniekiem, lai, pirmkārt, saprastu saimnieku redzējumu, otrkārt - izvērtētu labākos veidus, kā veicināt pakalpojumu pieejamību visā Latvijā," skaidro LOSP izpilddirektors Guntis Vilnītis.

Aptauja tiek īstenota līdz šā gada 24.janvārim elektroniski šeit - https://ej.uz/aptauja_zemnieku_saimniecibas. Aptauja ir anonīma un iegūtie rezultāti tiks izmantoti apkopotā veidā, vērtējot kopējo atbilžu statistiku.

Visi dalībnieki, aizpildot aptauju, var pieteikties dalībai izlozē, kas notiks 3.februārī. Tajā tiks noteikti trīs laimētāji, no kuriem katrs saņems dāvanu karti 100 eiro vērtībā saimniecībā noderīgu preču iegādei. Par izlozes rezultātiem uzvarētāji tiks informēti individuāli.

Biedrība "Zemnieku saeima" ir ietekmīgākā lauksaimniekus apvienojošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno vairāk kā 800 biedrus, kuri pārstāv visas lauksaimniecības nozares. Biedri apsaimnieko vairāk kā 662 000 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes, saimniecībās nodarbinot vairāk kā 6000 darbinieku. Biedrības "Zemnieku saeima" darbības galvenais mērķis ir Latvijas lauksaimnieku interešu pārstāvniecība, iesaiste likumdošanas veidošanas procesos valsts un Eiropas Savienības līmenī, iestājoties par stabilu un ilgtspējīgu lauksaimniecības nozares attīstību Latvijā.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēslošanas līdzekļus turpmāk marķēs ar CE zīmi
Mēslošanas līdzekļus turpmāk marķēs ar CE zīmi

Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kārtību...

Vebinārs: Grāmatvedības uzskaite un nodokļu piemērošana lauksaimniekiem
Vebinārs: Grāmatvedības uzskaite un nodokļu piemērošana lauksaimniekiem

Žurnāls “iFinanses” 7. jūlijā aicina uz vebināru “Grāmatvedības uzskaite un...

Barības piedevas cūku ēdināšanā
Barības piedevas cūku ēdināšanā

Mūsdienās antibiotiku lietošana Eiropas Savienībā un citās valstīs ir pilnī...

Atbalstu par pārraudzībā esošām vaislas sivēnmātēm šogad piešķirs trīs mēnešus agrāk
Atbalstu par pārraudzībā esošām vaislas sivēnmātēm šogad piešķirs trīs mēnešus agrāk

Lai pārraudzībā esošās cūkkopības saimniecības atbalstu par sivēnmātēm saņe...