, .
partlycloudy_night 6.3℃
Vārda dienu svin: Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

40 gadu pieredze inovatīvu lauksaimniecības mašīnu ražošanā Honey Bee veiksmes stāsts

Elīna Šmite - 2020-10-21 10:28:49
40 gadu pieredze inovatīvu lauksaimniecības mašīnu ražošanā Honey Bee veiksmes stāsts

Brāļi Gregs un Glenns Honey uzauga Kanādas saimniecībā Brackenā, Saskačevanas provinces dienvidrietumos. Saimniecības lielums 43 000 akru, kas ir apmēram 17 200 ha. Ņemot vērā saimniecības izmērus, brāļi daudz laika veltīja lauksaimniecības tehnikas pielāgošanai vai jaunu modeļu radīšanai tās vajadzībām.

Agregātu spektrs bija, sākot no 20 m darba platuma pļāvējiem (svaferi), lentas hederiem kombainiem, pašgājējmiglotājiem, augsnes apstrādes agregātiem. 1979. gadā tika uzbūvēts pirmais  425 ZS traktors. Apkārtējie zemnieki sāka interesēties par šīm mašīnām, un Gregs ar Glennu nodibināja Honey Bee Manufacturing Ltd’ un uzsāka ražot lauksaimniecības tehniku, lai apmierinātu apkārtējo fermeru pieprasījumu pēc kvalitatīvas tehnikas, kas būvēta, izmantojot pašu pieredzi lauksaimniecībā.
1987. gada rudenī, palielinoties pieprasījumam pēc kombainu lentas hederiem un pļāvējiem, tika iegādāts īpašums un izbūvēta rūpnīca Frontierā (Frontier), Saskačevanā. Jaunā rūpnīca ar ražošanas platību 30 000 m2, noliktavu un gatavās produkcijas laukumu spēj nodrošināt pieprasījumu visā pasaulē. Mainoties tirgus prasībām, galvenais Honey Bee produkts šodien ir lentas hederi visdažādākajām vajadzībām.

No zemnieka zemniekiem
Honey Bee ir attīstījuši lentas hederus saskaņā ar savu un klientu pieredzi. Katrs jaunais un inovatīvais modelis tiek rūpīgi testēts pašu saimniecībā.
Šobrīd pasaulē vispieprasītākais lentas hederu modelis Honey Bee AirFLEX ar augsni kopējošo jeb peldošo izkapti ir vienkāršs un izturīgs vissmagākajos ekspluatācijas apstākļos. Honey Bee mērķis ir ražot tādas lauksaimniecības mašīnas, kuru īpašniekiem –  zemniekiem būtu patīkami strādāt ar to.

Pašlaik ražošanā
1. Lentas hederi kombainiem. Nozares līderi pēdējos 20 gadus. Ilggadīgs CHN kombainu hederu piegādātājs. Pasaulē pārdotākais Honey Bee lentas hederu modelis ar augsni kopējošo jeb peldošo izkapti AirFLEX 200 bija milzīgs solis lentas hederu ražošanā ar virkni inovācijām, kur galvenā priekšrocība ir pneima-tiskā sistēma, kas nodrošina perfektu izkapts augsnes kopēšanu.
2. ST sērijas uzkarināmie pļāvēji jeb svaferi. Mašīna ar darba platumu no 4.5 līdz 12 m, uzkarināmi gan uz priekšējās, gan aizmugurējās traktora uzkares un iespēju veidot vālu ne tikai vidū, bet arī malās, ir neaizstājama zālāju un citu kultūru pļaušanā, atrisinot nepieciešamību iegādāties pašgājēju pļāvēju.

Kāpēc lentas hederi ir aktuāli?
Palielinoties kombainu kulšanas jaudai, galvenā problēma jeb pudeles kakls ir hedera caurplūde. Standarta hederi ar mehānisko šneku nevar nodrošināt perfektu kuļamās masas plūsmu un līdz ar to nodrošināt kombaina kuļmašīnas darbību ar pilnu jaudu.

Šī problēma kļūst īpaši aktuāla hederiem ar darba platumu virs 7 m un smagos kulšanas apstākļos. Pēc pieredzes, kuļot smagos kulšanas apstākļos, t.i., veldrē sakritušu labību, labību ar augstu mitruma procentu, zemās kultūras, strādājot ar lentas hederi, kombaina jauda palielinās par 40 %. Savukārt labos laika apstākļos kombaina ražīgums, izmantojot lentas hederi, palielinās par vismaz 20 %.
Šodien lentas hederi ar peldošo izkapti Honey Bee AirFLEX 200 ir absolūti neaizstājami saimniecībās, kur audzē zirņus, soju vai citas zemās kultūras. Lielāka kombaina iegāde komplektā ar lielāku klasisko hederi ne vienmēr rezultēsies ar lielāku kulšanas ātrumu un pilnvērtīgu kombaina jaudas izmantošanu.

Lentas hederu priekšrocības:

•    maksimāla kombaina jaudas izmantošana un universāla lietošana visās kultūrās;
•    konstanta masas plūsma, kas novērš kombaina pārslodzes un pagarina kombaina darba mūžu;
•    perfekta masas padeve, kuļot saveldrējušās vai zemās kultūras;
•    vienkārša iestatīšana, kas samazina dīkstāves laiku;
•    vienkārša pāreja no graudaugiem uz rapšiem;
•    augsta kulšanas jauda, kas palielina kombaina ražīgumu.

Hederis nedrīkst būt kombaina jaudu limitējošs faktors!

 

 

 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Vilks aitās!
Vilks aitās!

Aitkopība mūsu valstī pārsvarā attīstīta Austrumlatvijā, kur reljefa specif...

Lai kāju vannas sniegtu rezultātu
Lai kāju vannas sniegtu rezultātu

Kaut arī kāju vannošana ir tikai daļa no pasākumiem, kas jāveic nagu slimīb...

Lāčplēša piens toreiz un tagad
Lāčplēša piens toreiz un tagad

Lielvārdes pagastā savulaik bija slavens kolhozs Lāčplēsis, kas savus ziedu...

Esi dabas draugs – izmanto digitālās iespējas vides saudzēšanai!
Esi dabas draugs – izmanto digitālās iespējas vides saudzēšanai!

Dabas vērtību saglabāšana vienmēr bija un būs aktuāla, tādēļ, pirms doties ...