, .
cloudy 28.1℃
Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

LETA , 02-10-2020
1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020.gada 2.oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu "Neturi būrī". To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot Eiropas Savienību pārtraukt sprostu izmantošanu lopkopībā.

Eiropas pilsoņu iniciatīva "Neturi būrī" (End The Cage Age) sākās 2018.gada rudenī un noslēdzās tieši gadu vēlāk ar teju 1,4 miljoniem parakstu. Lai iniciatīvas nonāktu Eiropas Komisijā, nepieciešams vismaz 1 miljons apstiprinātu parakstu, kā arī jāsasniedz minimālais parakstu slieksnis vismaz 7 Eiropas Savienības valstīs.

"Neturi būrī" iniciatīva pārsniedza gan nepieciešamo parakstu kopskaitu, gan minimālo parakstu slieksni 18 dalībvalstīs, tādējādi kļūstot par:

• trešo lielāko Eiropas pilsoņu iniciatīvu pēc parakstu skaita;

• sesto veiksmīgo Eiropas pilsoņu iniciatīvu no 98 reģistrētām iniciatīvām pēdējo astoņu gadu laikā;

• pirmo veiksmīgo Eiropas pilsoņu iniciatīvu par lauksaimniecības dzīvnieku labturību.

Iniciatīvas mērķis ir sprostu aizliegums lauksaimniecības dzīvnieku turēšanai Eiropā. Kopumā Eiropas Savienībā sprostos šobrīd tiek turēti vairāk nekā 300 miljoni cūku, dējējvistu, trušu, pīļu, paipalu un teļu. Industriālo fermu sprosti dzīvniekiem liedz iespēju brīvi kustēties un īstenot dabisku, instinktīvu uzvedību. Piemēram, vienai vistai sprostā ir atvēlēta platība, kas līdzinās A4 papīra lapai, bet vairums cūku ir ieslodzītas sprostos, kuros tās nevar pat apgriezties.

"Industriālo fermu sprosti ir nevajadzīgi un ļoti cietsirdīgi. Skaidrs, ka šāda nežēlība pret dzīvniekiem ir klajā pretrunā ar vairākuma Eiropas pilsoņu vērtībām," komentē biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere. "Eiropas Komisijai ir jāieklausās pilsoņos un jāvirza izmaiņas normatīvajos aktos, lai pakāpeniski izbeigtu sprostu izmantošanu lopkopībā. Ir pienācis laiks beidzot saskaņot sabiedrības ētiskās vērtības ar praktisko realitāti un nodrošināt cieņpilnu dzīvi gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem."

Vairāk nekā milona parakstu savākšana iniciatīvā par lauksaimniecības dzīvnieku labturības uzlabojumiem ir kopīga darba rezultāts, sadarbojoties ar 170 nevalstiskajām organizācijām visā Eiropā. Vides, patērētāju tiesību un dzīvnieku aizstāvības grupas izveidoja plašu koalīciju, iesaistot pilsoņus no visas Eiropas. Latvijā pilsoņu parakstus iniciatīvā "Neturi būrī" vāca dzīvnieku un vides aizstāvības biedrība "Dzīvnieku brīvība".

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Traktortehnikas īpašniekiem pieejams vairāk digitālo pakalpojumu
Traktortehnikas īpašniekiem pieejams vairāk digitālo pakalpojumu

Valdība,16. jūlijā, apstiprinājusi grozījumus traktortehnikas, tās piekabes...

Veiktas 400 pārbaudes dažādās vietās, bakteriālā iedega konstatēta sešos saimniekaugu paraugos
Veiktas 400 pārbaudes dažādās vietās, bakteriālā iedega konstatēta sešos saimniekaugu paraugos

Šobrīd Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) inspektori visā Latvijas te...

Līdz 31. jūlijam iespējams pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai
Līdz 31. jūlijam iespējams pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai

Līdz šī gada 31. jūlijam primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, la...

Rapšos konstatēta fitoplazma
Rapšos konstatēta fitoplazma

Šogad daudzos ziemas rapša sējumos Kurzemē un Zemgalē novēroti atsevišķi, n...