, .
Vārda dienu svin: Andrievs, Andrejs, Andris

LLKA Piena nozares kooperatīvi darba grupā diskutēs par pašreizējo un turpmāko situāciju piena nozarē

LETA - 2020-10-14 11:06:20
LLKA Piena nozares kooperatīvi darba grupā diskutēs par pašreizējo un turpmāko situāciju piena nozarē

Šodien, 14.oktobrī, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) organizē Piena nozares kooperatīvu darba grupu, lai kopīgi izvērtētu šā gada situāciju piena nozarē, ņemot vērā COVID-19 uzliesmojuma dēļ pavasarī izsludināto ārkārtas situāciju, kā arī šobrīd COVID-19 tuvojošos t.s. "otro vilni".

Par valsts atbalstu piena ražotājiem nākamajā plānošanas periodā informēs pārstāvis no Zemkopības ministrijas, savukārt, Lauksaimniecības datu centra speciālisti skaidros, kā tiek apkopota informācija par iepirkto svaigpienu.

Mirdza Feldmane, LLKA Piena nozares kooperatīvu darba grupas vadītāja: "Šobrīd atkal pasaulē un Latvijā saasinās situācija saistībā ar COVID-19, kas, iespējams, atkal var radīt problēmas robežpunktu šķērsošanā, ko īpaši asi jau piedzīvojām šā gada pavasarī, kad tie kooperatīvi, kuri veica piena eksportu uz Lietuvu vai Igauniju, to varēja izdarīt tikai izmantojot trīs robežkontroles punktus. Tas būtiski sadārdzināja transporta izmaksas un zaudējām lielus laika resursus. Uz priekšdienām mums jāizdara secinājumi un jāpieņem gudrāki lēmumi, lai maksimāli ievērojot drošības pasākumus cilvēku veselībai, nenodarītu ievērojamus zaudējumus ekonomikai."

Papildu informācija:
LLKA biroja administratore
sanita.putnina@llka.lv
+371 25445450

Par LLKA
Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija ir dibināta 2002.gadā un apvieno lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (MPKS), kuras strādā savu biedru interesēs, samazinot to ražošanas izmaksas. Asociācijas darbības mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas attīstībai un veicināt sabiedrības izpratni par kooperācijas nepieciešamību un priekšrocībām. LLKA ir galvenais Zemkopības ministrijas sadarbības partneris lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas jautājumu risināšanā. Šobrīd LLKA ir 50 biedri.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem

Nākamā gada pavasarī Ukrainas lauksaimniekiem būs pieejami trīs e-vides tāl...

Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus
Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus

Zemkopības ministrija (ZM) aicina iedzīvotājus, valsts un pašvaldību instit...