Saimnieks LV KONTAKTI | Žurnāls Saimnieks LV | Žurnāls Dārzs un Drava | FLLA |
Sākums | Notikumi | Katalogs | Sludinājumi | Foto | Video | Noderīgas saites | Satura abonēšana | Žurnālu abonēšana | Meklēšana  

Trešdiena, 23. augusts, 2017
Vārdadienas: Vitālijs, Ralfs, Valgudis
 Ieeja reģistrētiem lietotājiem
 Reģistrēties (bezmaksas)
AgronomijaAgroķīmijaLopkopībaMežsaimniecībaZivsaimniecībaZirgkopībaDārzkopībaVideTehnikaBioloģiskā saimniekošanaPārtikaNekustamais īpašumsEkonomika un finansesSabiedrība un politikaEiropas lietasIzglītībaNotikumu kalendārsOrganizācijasPublikācijasKonkursiSaimnieksLV
Saimnieks.lv apmeklētāji:
0 lietotāji / 22 viesi

Seko mums: 

Atklāj jauno Alūksnes putnu fermas ražotni

Autors: Saimnieks LV pēc ALTUM informācijas un foto, pievienots: pirmdien, 19. jūn. '17, 12:58

14. jūnijā, Alūksnē atklāta uzņēmuma “Alūksnes putnu ferma” jaunā rūpnīca, kuras ražošanas jaudas spēs nodrošināt līdz pat 50 miljoniem olu gadā. Pateicoties jaunajai ražotnei, uzņēmums kļuvis par otru lielāko olu ražotāju Latvijā.


Ražotnes izveidē un biznesa attīstībā kopumā investēti vairāk nekā 6 miljoni eiro, no kuriem teju 1,7 miljoni eiro ir Attīstības finanšu institūcijas ALTUM piešķirtais finansējums MVU izaugsmes aizdevumu programmas ietvaros, un  2,3 miljoni eiro ir Lauku atbalsta dienesta piešķirtais finansējums ELFLA ietvaros.

Jaunajā ražotnē nodarbināti 30 cilvēki, vienlaikus rūpnīcas modernizācija ļāvusi līdz minimumam samazināt cilvēka klātesamību, kā arī nodrošināt maksimālu ražošanas efektivitāti un drošību. “Alūksnes putnu fermā” ir vairāk nekā 160 tūkstoši putnu, kas spēj nodrošināt gandrīz miljonu olu nedēļā. Šāda kapacitāte ļaus saražot vairāk nekā 50 miljonus olu gadā.


Jurijs Adamovičs, “Alūksnes putnu fermas” valdes priekšsēdētājs:
“Pateicoties ALTUM un Lauku atbalsta dienesta finansējumam, esam spējuši no faktiski start-up uzņēmuma attīstīties līdz konkurētspējīgam otrajam lielākajam olu ražotājam Latvijā. Mēs daudz strādājām pie tā, lai uzņēmums veiksmīgi darbotos jau no pašiem pirmsākumiem. Attīstības finanšu institūcijas atbalsts aizdevuma veidā palīdzēja mums pārvarēt riska slieksni, kura dēļ citādi mēs ražotnes darbību šodien nevarētu uzsākt. Esmu pārliecināts, ka ieguldītais noteikti atmaksāsies.”

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:
“Alūksnes putnu ferma” ir piemērs tam, kā pēc ilgākas dīkstāves uzņēmums, kuram ir pārdomāta ilgtermiņa biznesa stratēģija, profesionāla pieeja un attieksme, ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību var attīstīties un kļūt par nopietnu tirgus spēlētāju. Mūsu rīcībā ir atbalsta programmas, kas paredzētas gan jauniem, gan strauji augošiem uzņēmumiem, kas palīdz atsperties biznesā un droši iekarot arī eksporta tirgus. Novēlu, lai jaunā ražotne uzņēmuma attīstībā paver jaunus apvāršņus arvien tālāk ārpus valsts robežām.”

Jānis Dūklavs, zemkopības ministrs:
“Ir apsveicama ikvienas jaunas saimniecības, uzņēmuma vai rūpnīcas dibināšana Latvijā, jo sevišķi gadījumos, kad tas notiek lauku reģionos. Tāpēc no Lauku attīstības programmas tika piešķirts atbalsta finansējums jaunās olu ražotnes izveidei Alūksnē. Novēlu uzņēmumam “Alūksnes putnu ferma” ražīgu darbu, stabilu nišu Latvijas tirgū un jaunus sadarbaības partnerus ārvalstīs.”

SIA “Alūksnes putnu ferma” ir otrais lielākais olu ražotājs Latvijā, kas pusi no savas saražotās produkcijas eksportē uz Igauniju, Vāciju, Franciju, Nīderlandi, Lielbritāniju un citām Eiropas Savienības valstīm.


ALTUM īstenotā MVU izaugsmes programma piedāvā aizdevumus investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem līdz pat 3,85 miljoniem eiro samazinātām nodrošinājuma prasībām. Termiņš investīciju aizdevumiem ir no 2 līdz pat 15 gadiem, savukārt apgrozāmo līdzekļu – no 2 līdz 5 gadiem. 2016.gadā ALTUM valsts atbalsta programmu ietvaros uzņēmējiem piešķīrusi 131,5 miljonus eiro, kas ir par 11,4% vairāk nekā gadu iepriekš. Kopumā pagājušajā gadā ar ALTUM garantijām, aizdevumiem un ieguldījumiem atbalstīts 4461 projekts.

  

Ievietot komentāru:
Komentārus var ievadīt tikai Saimnieks.lv reģistrētie lietotāji!
Žurnāli:
Reklāma:
Foto:

Trīs suņu meitenes gaida ...
Video:

Attīstības koda raidījumi ...


© Saimnieks LV. Pārpublicējot atsauce uz Saimnieks LV obligāta